1

منو اصلی

تقویم

تاریخ شمسی :
شنبه - ۲۲ مرداد - ۱۴۰۱
تاریخ قمری :
السبت / 16 محرم / 1444
تاریخ میلادی :
Aug 13 2022
ساعت :

اعضای هیئت‌رئیسه کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان ایلام با دکتر علی دهقانی دیدار و انتصاب ایشان را به سمت رئیس کل دادگستری استان تبریک گفتند و در ادامه گزارشی از عملکرد حوزه فعالیت خود ارائه و مشکلات موجود را با وی در میان گذاشتند .
در این دیدار رئیس کل دادگستری ضمن خیر مقدم به اعضای هیئت رئیسه کانون و مرکز کارشناسان رسمی دادگستری فرا رسیدن ایام اربعین را تسلیت گفت و در ادامه افزود کانون کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز کارشناسان رسمی قوه قضاییه در استان در کنار دادگستری و در راه رسیدن به واقعیت و اجرای عدالت به دستگاه قضایی کمک می کنند .
دکتر دهقانی اظهار داشت به طور کلی امر کارشناسی از مشاغلی است که قانونگذار آن را تابع یک سری شرایط قرار داده و سوگند را به عنوان پیش شرط شروع در آن حوزه قرار داده است و این نشان از اهمیت کار کارشناسی است چرا که کارشناسی نیز داوری و اظهار نظر در خصوص یک موضوع تخصصی است .
رئیس حوزه قضایی استان در ادامه گفت از شرایط مهم کارشناس داشتن تعهد و تخصص است و هرچه تخصص و تعهد کارشناس بیشتر باشد اعتماد مردم ، مراجعین و قضات را بیشتر در پی خواهد داشت و هر چه اظهار نظر کارشناس علمی ، تخصصی و بی طرفانه باشد و شائبه جانبداری را از بین ببرد مردم و دستگاه قضایی بیشتر به او اعتماد میکنند .
دکتر دهقانی در پایان تاکید کرد : نظر کارشناس باید مستدل ، مستند و با سرعت و دقت انجام گیرد و کارشناس باید همه جزئیات را در نظر بگیرد و در چارچوب قرار کارشناسی که قاضی تعیین می کند عمل کند و خارج از حوزه وظیفه خود اقدام ننماید چراکه نظر کارشناس برای قاضی طریقت دارد و در جریان رسیدگی و صدور رای مورد استفاده و استناد قاضی قرار میگیرد.

در این دیدار مهندس ناصری رئیس کانون کارشناسان دادگستری استان ضمن تبریک انتصاب جناب دکتر دهقانی به منصب ریاست دادگستری استان ، گزارشی از وضعیت کانون کارشناسان استان ارائه به بیان مسائل و مشکلات موجود پرداخت وضمن اعلام آمادگی کارشناسان دادگستری برای همکاری با سیستم قضایی استان پیشنهاداتی در راستای تسهیل کار کارشناسی وتعاول با قضات حوزه دادگستری اعلام نمودند.

DSC 7556

DSC 7564

کپی رایت

کپی رایت

کلیه حقوق این سایت متعلق به کانون کارکنان رسمی دادگستری استان ایلام می باشد.